2. Keszi Maraton

Az eredmények megtekinthetőek az alábbi linken:

Kedves Érdeklődő!

A hagyományteremtő szándékkal kiírt "Keszi Maraton" idei versenynapját ideális időben, színvonalasan és nagyon sikeresen rendeztük meg szeptember 22.-én Tiszakesziben és környékén.
A négy futó versenyszámon 5,-10,-21,1 - 42,2 kilométeren 59 indultak. akik között meglepően sok volt a nő! Valamennyi távon megdöntötték a tavalyi rekordokat. Bogár János 17 perccel, a Tiszakeszi Sárosi Róbert közel két órával javította meg a legjobbját!
A versenynapot felajánlottuk Ujj Zoltán emlékének! Ujj Zoltán talán az ország legismertebb sportverseny szervezője volt, aki sokat segített nekünk a megindulásban! A négy kerékpártúra távon 57 indultak, köztük 18 óvodás!
Örömmel vettük hogy a futószámokban is több helyi és környékbeli induló is volt, akik helyezéseket értek el.
Az indulók között köszönthettük  Frank Tibort a Bécs -Budapest szupermaraton főszervezőjét és Legeza György kerekesszékes versenyzőt, akik Budapestről érkeztek.
Ki kell emelni a 71 éves Hatranics Endre teljesítményét aki idén is teljesítette a 47 km-es túra távot.
Érdekes színfolt volt a 4,5 éves kisfiú, aki az édesanyjával együtt indult az 5  km távon. Végig élvezte a közönség biztatását és óriási hajrát kivágva a 22 induló között 14. helyen ért célba!
Óriási becsvággyal, közös bemelegítéssel, kitűzött rajtszámmal a szülők kíséretében rajtoltak el az óvodások! Az 1,5 km megtétele után kipirosodva, büszkén hajtottak át a célkapun!
Az egész napos rendezvény jó hangulatban családias légkörben zajlott le, amiért köszönet jár a szervezőknek, a támogatóknak és az önkéntes segítőknek is! Külön köszönet a Polgárőrségnek és a Rendőrségnek akik szakszerű, összehangolt munkájukkal nagyban hozzájárultak a rendezvény eredményes, sikeres és zavartalan lebonyolításához!

Érezhető volt a lakosság nagyobb érdeklődése. Ha még nem jöttek fel a rajtnál és a befutásnál köszönteni az indulókat, egyre többen álltak az utak mellett és megtapsolták őket!

Viszont látásra jövőre ugyanitt! Így köszöntek el a távolról érkezők is. Úgy legyen!
Több dicsérő levél szerint  példás volt a szervezés, a rendezés és az ellátás is! Köszönjük a dícsérő szavakat

A 2013-as rendezvény szervezése már el is kezdődött!